Vánoční koncert rozhlasových symfoniků

SOČR na festivalu RADIRO

Missa brevis Jiřího Pavlici, Sukova Serenáda Es dur a Mozartova hudba – to je program předvánočního koncertu Symfonického orchestru Českého rozhlasu, který v přímém přenosu vysíláme dva dny před Štědrým dnem z pražského Rudolfina.

Vysíláme 22. prosince v 19:30.

Čtvrtý abonentní koncert Rozhlasových symfoniků, z koncertní řady Klasika s noblesou, přináší posluchačům tři díla z hudby tří časových období: 18., 19. a 21. století.

Úvodem zazní slavná a velice oblíbená romantická Serenáda pro smyčce Es dur op. 6, mladistvé dílo začínajícího skladatele Josefa Suka; hudba klasicismu bude zastoupena Dvojkoncertem pro flétnu a harfu C dur K 299 Wolfganga Amadea Mozarta v podání jihokorejské flétnistky Jae-A Yoo a francouzské harfistky Mari-Pierre Langlametové.

Ve druhé části koncertu pak bude provedena Missa brevis pro sóla, smíšený sbor a orchestr z pera současného českého umělce, houslisty, autora filmové a divadelní hudby a primáše folklorního (hudebního souboru) Hradišťan Jiřího Pavlici.
Sólisty budou sopranistka Markéta Halířová a barytonista Roman Janál, dále účinkuje Český filharmonický sbor Brno se sbormistrem Petrem Fialou. Dirigentem koncertu je za onemocnělého Vladimíra Válka Marek Šedivý.
Přímým přenosem provází Jitka Novotná.