Tereza Stýblová
Moderuji Kávu o čtvrté, Příběhy z kalendáře a Sobotní Dobré ráno s Dvojkou.
Životní motto:
„Buď chytrá, blbejch je dost.“ (Jan Werich)
Co dělám v rozhlase:
Moderuji pořady Káva o čtvrté, Příběhy z kalendáře a Sobotní Dobré ráno s Dvojkou. Když už během vysílání cítíte, že „to“ tam je, že „to“ funguje, je to ta největší porce energie, kterou kromě silné dobré kávy může člověk za mikrofonem dostat.
Před rozhlasem:
Nejdřív nevědomky, a později už vědomě, jsem se chystala k rozhlasovému mikrofonu. Vždycky jsem milovala slovo. Nevím, jak to popsat, ale odmalinka jsem moc ráda poslouchala „dospěláky“, jak spolu mluví. Nevadilo mi, že jim nerozumím, stačilo mi nechat se unášet proudem lidské řeči, barvou hlasu… To mi zůstalo dodnes, často se zaposlouchám do cizích hovorů. Nebojte se, nechci vyzvídat, jen je mi to příjemné, a třeba ve vlaku mě to spolehlivě ukolébá ke spánku. Když jsem se tedy po studiích žurnalistiky, češtiny a angličtiny nestala ani spisovatelkou, ani učitelkou, ani herečkou, jak jsem v dospívání toužila, stala jsem se moderátorkou. A jsem šťastná.
Co mě baví:
Baví mě má práce. Je to skvělé, když je pro vás vaše práce zároveň tím největším „koněm“. K mikrofonu navíc občas přidám ještě kamery České televize v pořadu Sama doma. Ovšem sama doma s malým „s“ nejsem téměř nikdy. Mám dvě úžasné dcery, dvojčátka Sáru a Ester, a manžela, a s těmi je mi nejlépe ze všech.
Všechny články
-
Edgar Wallace. “Černý” král britské detektivky
Wallace vyrůstal jako odložené dítě v rybárně. Narodil se 1. dubna 1875. Nedokončil školu a začínal jako bulvární novinář. Za svůj život vydal téměř 180 románů.
-
Karel May. Autora Vinnetoua zatkli ve stodole u Děčína. Vydával se za majitele plantáží na Martiniku
Poznal chudobu i bohatství, prožil roky ve vězení i na výsluní slávy. Pouštěmi či prériemi se dovedl prohánět, aniž by opustil svou pracovnu. Skvělý vypravěč. Howgh!
-
Lahůdkářství U Lipperta. Zdejší chlebíčky se zapojily do odboje
Víte, kam chodila mlsat pražská honorace a kde pořádal Vlasta Burian své slavné chlebíčkové hostiny? Josef Lippert otevřel své lahůdkářství v Praze 29. března 1892.
-
Zrušení otroctví v USA. První z kroků k zrovnoprávnění Afroameričanů
Stát New York vydal 28. března 1799 zákaz otroctví. Byl to jeden z prvních kroků k zrovnoprávnění Afroameričanů. První loď s dvaceti černochy připlula v roce 1619.
-
Henry Royce. Spoluzakladatel legendární značky Rolls-Royce
Henry Royce se narodil 27. 3. 1863. Když se objevil automobil, propadl motorismu. S Charlesem Rollsem založil automobilku Rolls-Royce, která se stala symbolem luxusu.
-
Aretha Franklin, hudební génius. Dojala prezidenta, papeže i malého chlapce
Tvůrci National Geographic postavili Arethu Franklin do řady géniů vedle Einsteina a Picassa. Narodila se 25. 3. 1942. K slzám dojala prezidenta, papeže i malého chlapce..
-
Irena Kačírková. Nadčasová hvězda českých jevišť a filmového plátna
Významná česká herečka Irena Kačírková se narodila 24. března 1925 v Praze. Hrála ve snímcích Ikarie XB 1 nebo v muzikálu Starci na chmelu.
-
Den svatého Patrika. Pastýř zeleného ostrova, kterého unesli piráti. K čemu používal trojlístek?
Svatý Patrik se kvůli pobytu v otroctví vydal na cestu víry. Dnes je nejen patronem Irska, ale také hlavní osobou bujarých oslav, které 17. března zaplaví celý svět.
-
Petřínská rozhledna. Pražskou Eiffelovku chtěl Hitler zbourat
Výstavba Petřínské rozhledny začala 16. března 1891. Myšlenka jejího vzniku se zrodila při návratu členů Klubu českých turistů ze Světové výstavy v Paříži.
-
Protektorát Čechy a Morava. Jedna z nejstrašnějších kapitol československých dějin
Prezident Emil Hácha odjel do Berlína s nadějí, že s Hitlerem dojedná přijatelné podmínky nového uspořádání. To se mu nepodařilo. Začal protektorát Čechy a Morava.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »