Co dělám v rozhlase:
Připavuji a moderuji pořad Jak to vidí...
Před rozhlasem:
Vystudovala jsem žurnalistiku na Filozofické fakultě Univerzity Komenského v Bratislavě a na podzim 1989 zakotvila v Československém rozhlase v Praze. Ve federálním vysílání jsem se od přípravy zpráv dostala k moderování živého vysílání od Dobrého jitra až po odpolední proud, a to ve slovenštině. V zahraniční redakci jsem se pak věnovala dění na Balkáně, ve střední Evropě a Latinské Americe.
Po rozdělení Československa jsem za čtvrt roku ve slovenské redakci zahraničního vysílání změnila místo. Přijala jsem nabídku nového českého ministerstva zahraničí a stala se zástupkyní ředitele tiskového odboru. Byla to výborná zkušenost, ale když po roce a půl pilování češtiny přišla nabídka vrátit se za mikrofon, „volání divočiny“ zvítězilo. Od ledna 1997 do září 2001 jsem působila jako zahraniční zpravodajka Českého rozhlasu v Německu a měla to štěstí, že jsem sídlila nejdříve v Bonnu a také v Berlíně. Profesně i lidsky to byla životní zkušenost, která se mi nesmazatelně vryla pod kůži.
Do Německa jsem pak pět let pravidelně vyjížděla za reportážemi a rozhovory pro Mladou frontu Dnes jako zahraniční redaktorka. Málokoho proto překvapilo, když jsem v únoru 2007 odjela sbírat další novinářské zkušenosti do Hamburku. K návratu do Prahy mě přiměla nabídka spolupodílet se na přípravě mediální koncepce českého předsednictví v EU v prvním pololetí 2009. V tu dobu mě oslovila Dvojka, a já se tak v září 2008 vrátila za mikrofon.
Co mě baví:
Mojí vášní jsou už od malička divadlo, hudba, ale i cestování a cizí jazyky. Proto také polovinu mé rozsáhlé knihovny tvoří mapy, atlasy, učebnice a slovníky. Považuji za samozřejmost naučit se alespoň pár frází jazyka země, kde strávím třeba jen krátkou dovolenou. Ať je to bulharsky nebo finsky.
Všechny články
-
Lizcová: Podpis koaliční smlouvy nové německé vlády brzdí téma migrace. Ze sporů ale může těžit AfD
Budoucí německá vláda, kterou vytvoří konzervativní CDU/CSU s SPD, bude mít ve Spolkovém sněmu většinu. O jak stabilní vládu půjde? A co vadí SPD na koaliční smlouvě?
-
Historik: Papež František oslovoval empatií a milosrdenstvím. Přesně taková by měla být tvář církve
Jaroslav Šebek vzpomíná na papeže Františka. Jaký je jeho odkaz? Jakým způsobem proměnil katolickou církev? A co vlastně společnost očekává od Svatého otce v 21. století?
-
Analytik: Pro Izrael je prioritou zničení hnutí Hamás. A to i za cenu, že rukojmí zůstanou v Gaze
Jak se vyvíjí situace v Pásmu Gazy? Jakým způsobem se posunula jednání o příměří mezi Izraelem a Hamásem? Na otázky odpovídá Břetislav Tureček, expert na Blízký východ.
-
Pavel Kosatík: Mlčením podporujeme Netanjahua. Vinu za etnickou čistku Gazanů bychom nesli všichni
Izrael má právo se bránit. Jeho současné kroky ale podle šéfky unijní diplomacie Kaji Kallasové již překračují přiměřenou sebeobranu. Kam se situace v Palestině posouvá?
-
Hudebník Hlaváč: Odmítám myšlenku, že mezi dětmi ubývá talentů. Potenciál je v Česku vysoký
Hudebník Jiří Hlaváč, posluchače provede zákulisím příprav mezinárodní hudební soutěže v rámci festivalu Pražské jaro. Co si myslí o plánované stavbě Vltavské filharmonie?
-
Politolog Petr Just: S blížícími se volbami atmosféra zhoustne. U nevinného škádlení nezůstane
Podle nejnovějšího modelu agentury STEM by sněmovní volby nyní vyhrálo hnutí ANO. Posílilo SPD. Jak číst vývoj voličských preferencí? A jaké překvapení mohou volby přinést?
-
Analytik Ludvík: Scénář války se zapojením NATO je teď mnohem jasnější. 3 % na obranu jsou nutnost
Výdaje na obranu by se v příštím roce měly zvýšit na 2,3 % HDP, což má odpovídat zhruba částce 200 miliard korun. Podaří se Česku splnit závazek vůči NATO?
-
Amerikanista Pondělíček: Odložená cla? Zapadá to do Trumpovy strategie přepálit začátek a pak couvat
Americký prezident Donald Trump odložil platnost cel o 90 dní. Jejich výše bude dočasně 10 %. Co obratem v celní válce šéf Bílého domu sleduje?
-
Genetik: Slintavka ohrožuje všechny sudokopytníky. Dotčené státy spolu musí úzce spolupracovat
Jak postupuje epidemie slintavky a kulhavky? „Jediný postup, kterým lze onemocnění řešit, je bohužel likvidace nakažených chovů,“ říká molekulární biolog Jan Pačes.
-
Ekonomka: Americká cla? Trump se bude prezentovat jako vyjednavač, ale k výraznému snížení nedojde
Jaké jsou dopady nových celních opatření americké administrativy? A je možné, že Donald Trump nakonec sníží své nároky? Odpovídá ekonomka Ilona Švihlíková.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »