Novinky ve vysílání stanice Vltava

2. leden 2015

Český rozhlas Vltava přináší od 1. 1. 2015 změny ve vysílání nedělních pořadů.

Nejvýznamnější novinkou je přesun vysílání pravidelných bohoslužeb z Českého rozhlasu Dvojka na Vltavu. Stanice Vltava bude bohoslužby vysílat každou neděli v 9.00 – 10.00 hodin.

Záznamy bohoslužeb naleznete na webu Náboženství.

Zařadí je tak k celému rannímu bloku pořadů zaměřených na etická a duchovní témata, mezi které patří v 6.45 pořad Etická knihovna, v 7.35 Ranní slovo nebo v 8.00 Duchovní hudba. Spolu s pravidelnými bohoslužbami bude Vltava vysílat také mimořádné mše, jako jsou např. vánoční, velkopáteční apod.

Pořad Ad libitum, který si mnozí z vás oblíbili, se přesouvá na odpoledne, kde kvůli tomu dochází k následujícím změnám:

Přehled nového uspořádání nedělních odpoledních pořadů na stanici Vltava:

13:00
Krásné hlasy

14:00
Souzvuk

15:00
Nedělní koncert

16:30
Magazín o programu

16:45
Ad libitum

Nejčastější otázky a odpovědi k pořadům s tematikou víry a etiky
Proč došlo k přesunu pořadu Bohoslužby?
Na základě rozhodnutí vedení Českého rozhlasu a po schválení Programovou radou Českého rozhlasu došlo k 1. lednu 2015 k přesunutí (nikoliv ukončení) pořadu Bohoslužby na Český rozhlas Vltava. Důvodem je zajištění lepší možnosti poslechu tohoto pořadu pro posluchače (dostupnost signálu ČRo Vltavy je kvalitnější) a koncepční propojení s dopoledním blokem s duchovními tématy ve vysílání Vltavy. Na Vltavu se rovněž přesunuly mimořádné mše (vánoční, velkopáteční a další)

Kdo o této změně rozhodl?
Změna vychází z dlouhodobých plánů managementu Českého rozhlasu, byla schválena Programovou radou ČRo a na vědomí ji vzala Rada Českého rozhlasu.

Kde tedy nově naladím bohoslužby?
Pořad Bohoslužby najdete od 1. ledna nově ve vysílání Českého rozhlasu Vltavy – ve stejný den a čas (neděle, 9:00 hodin). O možnost poslouchat bohoslužby tedy nepřijdete. Kmitočty ČRo Vltavy najdete v Týdeníku Rozhlas, na webu vltava.rozhlas.cz a rádi Vám je sdělíme i na telefonu 221 551 313.

Kam se mohu obrátit v případě potřeby?
Využijte prosím internetové stránky Českého rozhlasu Vltava. Napsat nám můžete na info@rozhlas.cz nebo je vám k dispozici telefonický kontakt – infolinka 221 551 313 (8.30 – 17.00 hod.)

Více o změnách ve vysílání pořadů s tématikou víry a etiky zde.

Čajovna:
O podobě změn v Čajovně momentálně diskutujeme. Jakmile dospějeme k závěru, neprodleně ho zveřejníme.
Děkujeme za pochopení.

Spustit audio