Český rozhlas D-dur je plnohodnotnou hudební stanicí zaměřenou na klasickou hudbu všech žánrů.

Stanice D-dur oslovuje ty, kteří milují vážnou hudbu, ale i ty, kteří to o sobě ještě nevědí. Ke každé skladbě se totiž dozvědí něco, co jim ukáže cestu k její kráse. Dramaturgii i průvodní slovo připravují zkušení redaktoři a hudební publicisté. Sobotní dopoledne posloucháme hudbu vybíranou význačnou osobností, v sobotu od 16.00 starou hudbu ve stylové interpretaci, v neděli od 16.00 operu, každý večer od 20.00 náročnější skladby.

Poslouchejte v nejvyšší možné technické kvalitě po Internetu a v systémech DVB-T a DAB.

Vysílací schéma:

  • Celodenní vysílání klasické hudby s komentářem, uspořádané do čtyřhodinových autorsky připravovaných bloků 8:00-12:00, 12:00-16:00, 20:00 - 24:00. V noci opakujeme denní vysílání. Program najdete na webu stanice, v EPG televizního systému DVB-T a na displejích přijímačů DAB. Těsně před koncem každého bloku vysíláme k doplnění času sonátu Domenica Scarlattiho z projektu scarlatti.cz.
  • Klasika na dosah. Komentovaný výběr hudby pro méně zkušené milovníky klasiky. po-pá 16:00-20:00
  • Koncertní večer. Záznamy koncertů z celé Evropy. st 20:00-24:00
  • Víkendové dopoledne a Na návštěvě. Jdeme na návštěvu k významné osobnosti, která vybírá a komentuje hudbu. Tématické pořady k výročím a událostem. so 8:00 - 12:00
  • Od Claudia k Ludwigovi. Stará hudba ve stylové interpretaci. so 16:00-20:00
  • Opera. ne 16:00

Kontakt:
ČRo D-Dur
Vinohradská 12
120 99 Praha 2

E-mail
d-dur@rozhlas.cz

 

Kontaktujte nás

Odesláním souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů

E-shop Českého rozhlasu

Nenechte si ujít kouzlo staré Číny s Hankou Maciuchovou

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

Tajný deník čínské císařovny

Koupit

Románové zpracování životního příběh císařovny vdovy Cch'-si, která se jako mladá dívka Jehonala stala konkubínou císaře a díky mimořádné inteligenci, intrikám i krutosti dokázala postupně vystoupat na vrchol a na půlstoletí se stát faktickou vládkyní Číny.

Nejoblíbenější pořady