Životní motto: Všechno podléhá změně.
Co dělám v rozhlase: Jen to, co mne baví: Moderuji pořad Hovory pro Český rozhlas Plus.
Před rozhlasem: Po žurnalistice, kterou jsem vystudovala v Bratislavě na Univerzitě Komenského jsem začínala v regionálním komerčním Rádiu Rebeca v rodném Martine. Pak návrat do Bratislavy a práce snů v redakci mládežnické publicistiky Slovenského rozhlasu, kde jsem dostala tu nejlepší rozhlasovou školu jako moderátorka i reportérka. Následovalo stěhování do Prahy za manželem a tady: Rádio Svobodná Evropa, Český rozhlas, Listy, Lidové Noviny.
Mezitím jsem se na rok vrátila do Bratislavy, abych si zkusila práci televizní reportérky ve zpravodajské televizi TA3.
Sedmnáct let vedu Nadaci pro rozvoj vzdělání v Praze.
Co mě baví: Čas strávený s rodinou na kolech, běžkách, na zahradě, na horách v každém ročním období. Náš pes Denislav, který má dar rozjasnit den, Divadlo v Dlouhé, hovory s lidmi. Jóga a ticho.
Co mně nejvíc dostane: Hlášky mojí dcery a pohled z hřebenu Malé Fatry dodaleka.
Všechny články
-
Šťastnou firemní kulturu dokážou vytvořit spokojení šéfové, tvrdí psychoterapeutka
„Jsem si jistá, že lidé napříč všemi pracovními pozicemi chtějí někam patřit a mít lidské i profesní uznání,“ popisuje rozvojová psychoterapeutka Hana Salačová Svobodová.
-
Už máme technologii, která dokáže stavět na Měsíci. 3D tiskem a z prachu, říká vesmírný architekt
Vesmírný architekt Tomáš Rousek přemýšlí nad budoucností lidstva. Už před 15 lety se také podílel na vývoji konceptu kosmické lodi pro lety k asteroidům s umělou gravitací.
-
Bylo to něco mimořádného, když můj německý orchestr hrál na Pražském jaru, přiznává dirigent Netopil
„Je to něco, na co se orchestr upne a dává do toho maximální nasazení,“ říká jeden z nejlepších českých dirigentů Tomáš Netopil o Pražském jaru s německým orchestrem.
-
Umělá inteligence umí napáchat dost zla, přiznává advokátka Stupková
Umělá inteligence může pomáhat, ale už teď narážíme na její nedostatky a rizika. „Deepfake totiž umožňuje vytváření falešného digitálního obsahu,“ říká Petra Stupková.
-
Velký finále PSO je o odvaze snít – a za tím snem dál jít, říká režisér dokumentu Kalivoda
„Původně jsem chtěl natočit film, který zaznamená jejich nadšení a energii. Až později mi došlo, že je to silnější téma,“ říká režisér Dominik Kalivoda.
-
Chcete zhubnout? Poslouchejte a respektujte své tělo, radí psycholožka Herlesová
Lidé s vysokým stupněm obezity mají velmi často zkušenosti s týráním, zanedbáváním nebo zneužíváním v dětství, popisuje psycholožka Jitka Herlesová.
-
Mastný papír od hamburgerů? Nedá se recyklovat, ale žížaly z něj vyrobí kompost, říká vědec
Jaký je rozdíl mezi vermikompostováním a klasickým kompostem? „Vermikompostování je přírodní proces za pomoci žížal a tento kompost je daleko kvalitnější,“ říká Aleš Hanč.
-
V 80. letech hodně mladých emigrovalo. Říkali nám kamzíci, říká autorka knihy Klub kamzíků Skala
Spisovatelka a výtvarnice Martina Skala převyprávěla vlastní příběh z emigrace v knize nazvané Klub kamzíků. „Není to o zvířatech, ale o svobodě,“ vysvětluje.
-
Hledám s lidmi nastavení, ve kterém jim bude dobře, popisuje koučka a bývalá běžkyně Bergrová
„Sportovní lezec řeší něco jiného než běžec nebo cyklista. Společnou mají nervozitu a zvládání tlaku,“ srovnává koučka a bývalá vrcholová atletka Zuzana Bergrová.
-
Terapeutka k syndromu vyhoření: Žijeme ve světě, kde chválit je zbytečné a dokonalý výkon samozřejmý
Velké pracovní nasazení spojené s touhou po ocenění od nadřízeného, které nepřichází. I tak může začínat cesta k syndromu vyhoření.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »