Záznam koncertu ze zahrady Valdštejnského paláce v Praze

25. červen 2015

V rámci cyklu "Kulturní léto v Senátu" zazněly v Salle terreně ve Valdštejnské zahradě skladby Jana Dismase Zelenky, Johanna Sebastiana Bacha a Alessandra Marcella. Koncert následoval po semináři Umění a kultura v médiích veřejné služby, na který srdečně zve prof. MUDr. Eva Syková, senátorka za Prahu 4.


PROGRAM:
Koncert na závěr semináře Umění a kultura v médiích veřejné služby

Sólisté Julie Svěcená (housle) a Zdeněk Rys (hoboj). Hraje Komorní orchestr.
Řídí Lukáš Hurník.
J. D. Zelenka: Ouverture a 7 concertanti (20 min)
J. S. Bach: Koncert pro housle a orchestr a moll BWV 1041 (15 min)
Alessandro Marcello: Koncert pro hoboj a orchestr d moll (10 min)
J. S. Bach: Dvojkoncert pro hoboj, housle a orchestr d moll BWV 1060 (15 min).

03419834.jpeg

V rámci cyklu "Kulturní léto v Senátu" zazněly v Salla Terrena skladby Jana Dismase Zelenky - jeho Ouverture a 7 concertanti pro dva hoboje, fagot, dvoje housle, violu a basso continuo in F, Johanna Sebastiana Bacha - nejprve Koncert pro housle a orchestr a moll BWV 1041 a na závěr Koncert pro housle a orchestr a moll BWV 1041 - a pak také hudba Alessandra Marcella - Koncert pro hoboj a orchestr d moll.

Koncert v zahradě následoval po semináři Umění a kultura v médiích veřejné služby, na který nás zvala prof. MUDr. Eva Syková, DrSc. FCMA, senátorka za Prahu 4. Vltava dokáže, že o své práci nejen umí mluvit, ale také se jí aktivně věnuje. Program přednesl Komorní orchestr složený z mnoha hudebníků nahrávajících m.j. pro Český rozhlas, tento den hrající pod taktovkou šéfredaktora Vltavy, hudebního skladatele Lukáše Hurníka. Jako sólisté vystoupila houslistka Julie Svěcená a hobojista Zdeněk Rys. Koncert uváděla Veronika Paroulková.

03419624.jpeg
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.