Belfiato Quintet s hornistkou Kateřinou Javůrkovou

03532619.jpeg
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy 03532619.jpeg

Ve středu 6. 1. 2016 vystoupil v přímém přenosu soubor Belfiato Quintet v programové řadě Studio live. Programem hudby skladatelů spjatých s Francií provedl Vojtěch Babka.

Program:
Antonín Rejcha: Kvintet D dur op. 91
Henri Tomasi: Pět posvátných a světských tanců
Francis Poulenc: Sextet pro dechový kvintet a klavír op. 100

Komorní soubor Belfiato Quintet vznikl v roce 2005 a tvoří ho absolventi hudební fakulty Akademie múzických umění v Praze. Členové kvintetu jsou také hráči předních orchestrů. Belfiato Quintet je držitelem 1. ceny ze soutěže Antonína Rejchy na festivalu v rakouském Semmeringu. V roce 2011 získal soubor na mezinárodní soutěži dechových kvintet "Henri Tomasi" ve francouzském městě Marseille 3. cenu společně s cenou za nejlepší provedení Tomasiho skladby. Významného úspěchu dosáhla i jeho členka hornistka Kateřina Javůrková, která v roce 2013 zvítězila na Mezinárodní interpretační soutěži Pražského jara.


Koncerty z programové řady Studio live vysíláme živě ze Studia 1 na Vinohradech v Praze za účasti publika. Vstup je volný, neváhejte tedy a přijďte zažít neopakovatelnou atmosféru dalšího přímého přenosu, který bude 17. 2. 2016.

Belfiato Quintet:
Jan Souček (hoboj),
Oto Reiprich (flétna),
Jiří Javůrek (klarinet), Ondřej Šindelář (fagot)
a Kateřina Javůrková (lesní roh).
Na klavír hraje Lukáš Klánský (j.h.)