Poslechněte si finále a závěrečný gala koncert Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka

03797061.jpeg

Mezinárodní pěvecká soutěž Antonína Dvořáka pořádaná každoročně na podzim v Karlových Varech patří dnes mezi přední v Evropě a má značný význam pro start uměleckých karier mladých pěvců.

S její historií je spojena řada jmen později světově proslulých interpretů. Soutěž probíhá ve třech základních kategoriích - OPERA (muži i ženy do 35 let), JUNIOR (muži i ženy do 25 let) a obor PÍSEŇ (pěvci do 35 let). V loňském roce se navíc konala už potřetí soutěž OPERNÍ NADĚJE určená nejmladším adeptům pěveckého umění z České a Slovenské republiky. O ceny v loňském roce ucházelo celkem 114 kandidátů z Arménie, České republiky, Číny, Francie, Chorvatska, Japonska, Jižní Koreje, Kanady, Kazachstánu, Krymského Tataru, Maďarska, Německa, Polska, Rakouska, Ruska, Slovenska, Slovinska, Ukrajiny a USA.

Jedenáctičlenná mezinárodní porota má víceméně stálé složení, v jejím čele stál už potřinácté Peter Dvorský, významná osobnost světového pěveckého umění. Vystoupení 20 mladých pěvců v doprovodu Karlovarského symfonického orchestru s dirigentem Františkem Drsem zachytily rozhlasové mikrofony při finálovém kole a závěrečném galakoncertu, které se konaly v půvabném Karlovarském městském divadle ve dnech 10. a 11. listopadu minulého roku.

KATEGORIE JUNIOR | ŽENY
Slávka Zámečníková (Slovensko) – I.cena, absolutní vítězka soutěže
Antonín Dvořák Árie Armidy z opery Armida 04:30

Ella Petnichenko (Ukrajina) – II.cena
Giacomo Puccini Árie Mimi z opery Bohéma 05:30

Patricia Janečková (Slovensko) – III.cena
Giuseppe Verdi Árie Gildy z opery Rigoletto 06:22

Ivana Pavlů (Česká republika) – III.cena
Giuseppe Verdi Árie Leonory z opery Síla osudu 05:42

Doubravka Součková (Česká republika) – Čestné uznání
Charles Gounod Valčíková árie Julie z opery Romeo a Julie 03:55

Daria Khozieva (Ruská federace) – Čestné uznání
Gaetano Donizetti Recitativ a árie Leonory z opery Favoritka 06:12


KATEGORIE JUNIOR | MUŽI


Jan Hnyk (Česká republika) – I.cena
Giuseppe Verdi: Recitativ a árie Filipa z opery Don Carlos 07:51

Abildin Kudaibergen (Kazachstán) – II.cena
Giacomo Puccini Árie Rudolfa z opery Bohéma 05:00

Kamil Bień (Polsko) – III.cena
Petr Iljič Čajkovskij Árie Lenského z opery Evžen Oněgin 06:27

Tadeáš Hoza (Česká republika) – Čestné uznání
Antonín Dvořák Árie knížete z opery Šelma sedlák 04:30

KATEGORIE OPERA | ŽENY

Lucie Kaňková (Česká republika) – I.cena
Ambroise Thomas Árie Filiny z opery Mignon 06.42

Myroslava Havryliuk (Ukrajina) – II.cena
Gaetano Donizetti Recitativ a árie Leonory z opery Favoritka 06:53

Ksenia Khovanova (Ruská federace) – II.cena
Giuseppe Verdi Árie Leonory z opery Trubadúr 05:45

Blanka Jílková (Česká republika) – III.cena
Charles Gounod Valčíková árie Julie z opery Romeo a Julie 04:21

Agnieszka Niewiadomska (Polsko) – Čestné uznání
Francesco Cilea Árie Adriany z opery Adriana Lecouvreur 03:35

Zdislava Bočková (Česká republika) – Čestné uznání
Charles Gounod Valčíková árie Julie z opery Romeo a Julie 03:56

Tereza Maličkayová (Slovensko) – Čestné uznání
Bedřich Smetana Árie Karolíny z opery Dvě vdovy 04:31


KATEGORIE OPERA | MUŽI

Seongsoo Ryu (Jižní Korea) – I.cena
Francesco Cilea Árie Frederica z opery Arlésanka 05:15

Hoeup Choi (Jižní Korea) – II.cena
Giuseppe Verdi Árie Rigoletta z opery Rigoletto 05:02

Andrij Kharlamov (Ukrajina) – Čestné uznání
Georges Bizet Árie Escamilla ze 2.dějství opery Carmen 04:21

Karlovarský symfonický orchestr
dirigent František Drs