Dagmar Henžlíková

hudební redaktorka
Připravuje a moderuje vysílací bloky digitální stanice D-dur.
02813780.jpeg

V Redakci vážné hudby odpovídá zejména za výběr a zpracování nahrávek poskytovaných do systému mezinárodní výměny hudebních programů Evropské vysílací unie (EBU), čemuž se věnuje od nástupu do Českého rozhlasu v roce 1992.

Několik let současně zastávala na stanici Vltava funkci dramaturga. Podílí se na přípravě studiového natáčení hudby, zejména Symfonického orchestru Českého rozhlasu. Redakčně odpovídá za přímé přenosy a záznamy některých koncertů. Aktivně se podílí také na vysílání internetové stanice Český rozhlas D-dur. Vytvořila koncepci hudebního webu Klasika a zajišťuje jeho obsahovou náplň. Je členkou volené Pracovní skupiny hudebních expertů Euroradia.

Při práci související s členstvím v EBU postupně rozšiřovala účast Českého rozhlasu na mezinárodní výměně, takže v současnosti počtem více než 100 koncertů poskytovaných ročně evropským i mimoevropským rozhlasům patří české veřejnoprávní médium v organizaci k nejaktivnějším. Dramaturgicky pro EBU připravuje a realizuje programy pro pravidelné cykly i mimořádné projekty Euroradia – byly to například cykly Praha – město hudby (2005), projekt Hudba ve skladatelských domech (2006–2007), Martinů pro mladé pianisty (2008), projekty k výročí Gustava Mahlera (2010–2011) a jiné. Je absolventkou oboru hudební věda na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Před nástupem do Českého rozhlasu působila jako redaktorka v hudebně nakladatelské oblasti – Editio Supraphon a Dilia Praha. Je členkou výboru Společnosti Bohuslava Martinů, spolupracuje s řadou domácích hudebních institucí a uměleckých souborů.

Všechny články

Stránky