S Jaroslavem Svěceným a Lukášem Hurníkem o stanici D-dur a nové knížce

13. červen 2022

Na veletrhu Svět knihy byla 11. června představena nová knížka Klasická hudba zvenčí a zevnitř.  Jaroslav Svěcený a autor knihy si při té příležitosti popovídali nejen o hudbě.

Nabízíme záznam besedy z veletrhu Svět knihy při příležitosti inaugurace knihy, které vznikla ve spolupráci nakladatelství Grada a Českého rozhlasu D-dur. Nová knížka Lukáše Hurníka pomáhá začínajícím i pokročilejším zájemcům o vážnou hudbu nahlédnout do skrytých významových vrstev hudby i do procesů, které se odehrávají v hlavách skladatelů. Doporučuje skladby k poslechu, osvětluje, jakou roli v hudebním provozu hrají interpreti, dirigenti, média, dramaturgové....

V knize jsou mimo jiné QR odkazy na komentované videonahrávky slavných skladeb, které pořídila Filharmonie Hradec Králové s dirigenty Sebastianem Weiserem a Lukášem Hurníkem.

Jaroslav Svěcený si listuje v nové knížce o klasické hudbě

autor: LH
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.