S Jaroslavem Svěceným a Lukášem Hurníkem o stanici D-dur a nové knížce

13. červen 2022

Na veletrhu Svět knihy byla 11. června představena nová knížka Klasická hudba zvenčí a zevnitř.  Jaroslav Svěcený a autor knihy si při té příležitosti popovídali nejen o hudbě.

Nabízíme záznam besedy z veletrhu Svět knihy při příležitosti inaugurace knihy, které vznikla ve spolupráci nakladatelství Grada a Českého rozhlasu D-dur. Nová knížka Lukáše Hurníka pomáhá začínajícím i pokročilejším zájemcům o vážnou hudbu nahlédnout do skrytých významových vrstev hudby i do procesů, které se odehrávají v hlavách skladatelů. Doporučuje skladby k poslechu, osvětluje, jakou roli v hudebním provozu hrají interpreti, dirigenti, média, dramaturgové....

V knize jsou mimo jiné QR odkazy na komentované videonahrávky slavných skladeb, které pořídila Filharmonie Hradec Králové s dirigenty Sebastianem Weiserem a Lukášem Hurníkem.

Jaroslav Svěcený si listuje v nové knížce o klasické hudbě

autor: LH
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...