S Jaroslavem Svěceným a Lukášem Hurníkem o stanici D-dur a nové knížce

13. červen 2022

Na veletrhu Svět knihy byla 11. června představena nová knížka Klasická hudba zvenčí a zevnitř.  Jaroslav Svěcený a autor knihy si při té příležitosti popovídali nejen o hudbě.

Nabízíme záznam besedy z veletrhu Svět knihy při příležitosti inaugurace knihy, které vznikla ve spolupráci nakladatelství Grada a Českého rozhlasu D-dur. Nová knížka Lukáše Hurníka pomáhá začínajícím i pokročilejším zájemcům o vážnou hudbu nahlédnout do skrytých významových vrstev hudby i do procesů, které se odehrávají v hlavách skladatelů. Doporučuje skladby k poslechu, osvětluje, jakou roli v hudebním provozu hrají interpreti, dirigenti, média, dramaturgové....

V knize jsou mimo jiné QR odkazy na komentované videonahrávky slavných skladeb, které pořídila Filharmonie Hradec Králové s dirigenty Sebastianem Weiserem a Lukášem Hurníkem.

Jaroslav Svěcený si listuje v nové knížce o klasické hudbě

autor: LH
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Sestru se mi nikdy nepodařilo dočíst. Citlivého člověka jsem poslechla až do konce.

Iva Jonášová, ředitelka Vývoje a výroby

citlivy_clovek.jpg

Citlivý člověk

Koupit

Nový román českého básníka, prozaika, překladatele a publicisty, ve kterém se prolínají groteskní a tragické prvky a který vypráví příběh ze žhavé současnosti. Jáchym Topol získal za tento titul Státní cenu za literaturu.