Mezinárodní hudební soutěž Pražské jaro 2014 - obor hoboj 2. kolo

11. květen 2014

Záznamy koncertů z 11. května 2014.

Letos probíhá již 66. ročník soutěže a v obou oborech padl rekord v počtu zaslaných přihlášek - v oboru hoboj 184 to bylo zájemců z 36 zemí, v oboru fagot 111 zájemců z 22 zemí. A někdy jde o země vpravdě vzdálené a exotické - Austrálie, Ekvádor, Mexiko, Singapur... Největší zájem projevili Korejci - těch se přihlásilo 24. Anonymním poslechem nahrávek přijala porota do soutěže v každém ze dvou oborů vždy 62 soutěžících pro 1. kolo. Tito kandidáti soutěží již v Praze. První kolo je spíše seznamovací, ale od 2. kola soutěž začne i pro rozhlasové posluchače. A aby se porotcům spravedlivěji rozhodovalo, tak zde každý soutěžící zahraje povinnou skladbu. V oboru hoboj Impromptu Lukáše Sommera a v oboru fagot Commedii Jiřího Temla.

Do třetího kola postoupili tito kandidáti (v abecedním pořadí):

Barbosa Pereira Ricardo (Brazílie)
Grosso Johannes (Francie)
Lachat Marc (Švýcarsko)
Perrine Philibert (Francie)

SOUTĚŽ V OBORU HOBOJ:

0:00
/
0:00
0:00
/
0:00
0:00
/
0:00
0:00
/
0:00
0:00
/
0:00
0:00
/
0:00

Čtěte také

A nač se můžete těšit ve finále? V hobojovém oboru to bude za orchestrálního doprovodu povinný Mozartův Koncert C dur a dále si finalista může vybrat Koncert pro hoboj a malý orchestr Bohuslava Martinů, nebo Koncert pro hoboj a malý orchestr Richarda Strausse. A v oboru fagot to bude o den později Grand concerto pro fagot a orchestr F dur Johanna Nepomuka Hummela a Variace pro fagot a smyčce Antonína Rejchy. Nezbývá než popřát pěkné pražsko-jarní soutěžní klání i rozhlasovým posluchačům.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?