Eva Hazdrová-Kopecká

Ředitelka Programu Českého rozhlasu
Je zodpovědná za program stanic Dvojka, Vltava, Rádio Wave, Rádio Junior, D-dur, Jazz a Radio Praha – vysílání do zahraničí.
02246258.jpeg

Vystudovala gymnázium (se zaměřením na jazyky), Pražskou konzervatoř (obora viola) a Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy (hudební věda), kde pokračovala v doktorandském studiu. Těžištěm jejího zájmu je hudba 19. a 20. století.

V Českém rozhlase pracuje od roku 2000, dříve jako hlasatelka, moderátorka a hudební redaktorka stanic Vltava a D-dur, 6 let řídila Oddělení hlasatelů stanice Vltava.

Moderuje přímé přenosy koncertů. Mezi asi tisícovkou pořadů, pod nimiž je autorsky podepsána, jsou recenzní Ronda, hudebně-publicistická Slova o hudbě, Trylek věnovaný tzv. staré hudbě ad. Pro speciální rozhlasové projekty připravila cca 250 dílů cyklu Šanson se vrací, česko-francouzský cyklus Chantez avec nous!, hudebně orientované pořady do projektu Rozhlasový rok apod. Od roku 2015 spolupracuje s redakcí náboženského vysílání na moderaci přímých přenosů slavnostních bohoslužeb.

Publikuje recenze a články o hudbě (Harmonie, Lidové noviny, Týdeník rozhlas), je prezidentkou pěveckého sboru Vox Nymburgensis, kde zároveň působí jako druhý sbormistr, pro Českou filharmonii moderuje koncertní Preludia, účinkovala v Národním divadle v představení Zítra se bude

V březnu 2016 nastoupila do funkce Ředitelky Programu Českého rozhlasu, do její gesce spadají stanice ČRo Dvojka, ČRo Vltava, ČRo Rádio Wave, ČRo Rádio Junior, ČRo D-dur, ČRo Jazz a Radio Praha – vysílání do zahraničí.

Všechny články