O pořadu Na návštěvě

V rozhlase můžete poslouchat řadu pořadů, do nichž si zveme hosty. V pořadu Na návštěvě na stanici D-dur to bude naopak. My se necháme pozvat k zajímavé osobnosti k ní domů, nebo do prostředí jí blízkého a budeme poslouchat hudbu, kterou u ní najdeme na poličce s cédéčky.

Budou to hudební profesionálové i lidé z jiných oborů, v jejichž životě hraje klasická hudba důležitou roli. Nebude to návštěva „na skok“. S každou osobností strávíme 8 hodin – v sobotu i v neděli od osmi do dvanácti! Většinu z toho času ovšem vyplní hudba. D-dur je a bude hudební stanice, která nabídne silné zážitky s hudebními díly, ale zároveň chce ukazovat i cestu k nim. Je to stanice pro ty, kteří milují vážnou hudbu ale i pro ty, kteří o tom ještě nevědí.

Našimi nejbližšími hostiteli budou klavírista a ředitel České filharmonie David Mareček (7. a 8. října) a dirigent a cembalista Vojtěch Spurný (14. a 15. října).

Kdy se pořad vysílá

Čas vysílání
so, ne, 8:00 - 12:00D-Dur

Poslední záznamy

Pořad připravují

Další pořady

 • Klasika na dosah

  Čtyřhodinové vysílání pro posluchače, kteří teprve nacházejí cestu ke klasické hudbě. 

 • Klasika zvenčí a zevnitř

  Lukáš Hurník a Filharmonie Hradec Králové berou jednu slavnou skladbu po druhé, upozorní na nejzajímavější místa a pak ji zahrají vcelku. 

 • Speciály na D-dur

  Zvláštní pořady na D-dur komponované k různým příležitostem

 • Opera na D-dur

  Kompletní uvedení operních děl s komentářem, pořady o opeře