Wanda Dobrovská

hudební redaktorka
Moderuje záznamy a přenosy koncertů, připravuje pořady z oblasti soudobé hudby. Připravuje a moderuje vysílací bloky digitální stanice D-dur.
02378763.jpeg

Pro hudební vysílání stanice Vltava moderuje záznamy a přenosy koncertů z tuzemska i zahraničí, připravuje pořady ze zajímavých nových nahrávek, zejména z oblasti soudobé hudby, pravidelně se podílí na programových řadách Hudební fórum Speciál, Rondo, Slovo o hudbě a na dalších publicistických programech. Bývá také pravidelným hostem Mozaiky a zapojuje se i do výběru hudby pro vysílání digitální stanice D-dur.

Její doménou je soudobá či novější hudební tvorba nejrůznějších žánrových oblastí, v neposlední řadě i takzvaná hudba na pomezí. Je u všeho, co se týká nové tvorby a její prezentace, a to zdaleka ne pouze v rozhlase, kde roky působila jako redaktorka, nějaký čas též jako webeditorka. Veřejnost ji zná jako renomovanou hudební publicistku také z článků v odborném i denním tisku. Za netradiční a někdy i přezírané nebo obávané hudební oblasti neúnavně bojuje.

Všechny články

Stránky